نَزِّلْ البَرْمَجيَّةَ عَلَى الأفيون و الأندر ويد                        

مَوجُودٌ بسِتَّةِ لُغَاتٍ : العرَبيَّةُ وَ الأَلْمَانِيَةُ وَ الإِنْجِلِيزِيَّةُ وَ الإِسْبَانِيَّةُ وَ الفَرَنْسِيَّةُ وَ التُرْكِيَّةُ 

            

 

            

العُمْرَة و الحَجُ خُطْوَةً بِخُطوَةٍ

            

 

            

مُلَخَّصٌ جَامِعٌ، مُتَكَامِلٌ وَ تَخْطِيطِيٌّ

            


            

دَقِيقٌ  وَ فَعَّالٌ

            

 

            

صَالِحٌ لِلْمَذَاهِب الأَرْبَعَةِ

            

 

            

نَظْرَةٌ سَريعَةٌ مُتَصَوَّرةٌ


 

            

وَسيلَةٌ لِلتَدَرُّبِ وَ التَّعَلُّمِ 

            

 

            

نُسْخةٌ سَهْلَةُ الحَمْلِ

            

 

            

أَدْعِيَةٌ مَأْخُوذَةٌ مِنَ الكِتَابِ وَ السُنَّةِ

            

 

            

تَرجَمَةٌ و كِتَابَةٌ صَوْتِيَّةٌ

            

 

            

حَالُ إِحْرَامِ الحَاجِّ


            

            

جَدْوَلُ الكَفَّرَاتخَريطَةُ مِنَى و مُزْدَلِفَةُ وَ عَرَفاتُ

مُخَطَّطُ البَقِيعِ

HAJJ REHBERIN

HAC

Öz ve Hepsi bir arada, pratik, tam, özlü ve belirgin
 

Esselamu aleyküm ve rahmetullah,

Eğitim ve bilgi alanında muslumanların en iyi malzemeye sahip olma endişesinin artmasıyla, i-guides ekibi olarak sizlere özel olarak hac rehberini (Hajj-Guide®) sunmaktan iftihar ederiz. Hac ve ümre'ye gidenler için öz, basit ve bütün bilgileri bir arada toplayan bir rehbercik sunuyoruz. Islamın önemli bir şartı olan hac, ilk defa gözünüzün önünde 4 mezhebin (Hanefi,  Maliki, Şafii ve Hanbeli) ışığında kolay bir şekilde serilmektedir.


Diğer Hac ve ümre rehberlerini tamamlayan mükemmel bir üründür. Ayrica hac ibadetinin daha iyi anlaşılması için, resimler sayesinde hızlı bir nazariyet sergilemektedir.

Sayfanın bir tarafına özlü bir şekilde şemaları ve krokileri sergilemeyi uygun gördük ve mümkün olduğu kadarıyla yazıları kısa tuttuk. Arka sayfasında ise günlük ümre ve hac vazifelerini öz ve basit bir üslupla beyan ettik. Bu şekilde her vazifeyi hem resimli hemde anlatımlı olarak sergilemiş olduk. Bunun berabinde mekan ve hangi zaman biçiminde yapılması gereken vazifelerde belirtmeye çalıştık.

    


Belirtilmesi uygun olan bir hususda, bu rehber aynı anda ümre içinde kullanabilinmesi için hazırlanmıştır. Evet ön sayfasında ümrenin bütün vazifeleri sıralanmıştır. Arka sayfasında ise sadece ihram ümre ve veda tavafı şıklarına nazar etmek yeterli olacaktır.

İsabetli ve güvenilir oluşu sizler için tam bir kullanma kılavuzu ve aynı anda bir bilgi aleti olacaktır. Bu güvenilir rehberde şu muhteviyatları bulacaksınız : 

  • Resimler şemalar ve işaretler vesilesiyle hac ve ümre vazifelerin görüntülü açıklamaları ve yapılacak dualar Ayrıca terkedilmemesi gereken unsurlar belirtilmiştir : Haccın şartları, rukünleri ve vacipler gibi.    

  • Hadislerden seçilmiş duaların tercümeleri ve türkçe okunuşları. Arapça versiyonunda tercümenin yerine, özellikle tavafta sa'y'da arafat'ta ve müzdelife'de faydalı olacak, kurandan alınmış diğer dualar bulacaksınız .


  • Resim şeklinde ihramın yasakları ve serbestleri ve yine resim şeklinde eksik veya hata edilen işlemlerin bedelleri.

    


  • Hac vazifelerinin zaman açısından sıhhatliğinden emin olabilmek için, bir hac takvimi.
  • Üç hac çeşidini (ifrad temettu ve kıran) kapsayan ve İhram hellerini açıklayan bir takvim (ihrama girme ve çıkma halleri).  • Mescidi haram'ı, hayfı, meşharul haramı ne nemire'yi içeren Haram haritası. Bu harıtada şu diğer özellikleride bulabileceksiniz: yaya yolları, cemerat'tan arafat'a bağlayan yeni metro düzergahı, nur ve sevr dağlarının belirtilmiş olmaları… vs.


  • Mina, Müzdelife ve Arafat'ın harıtalarıMukaddes topraklarda hac veya ümre ibadetini yerine getirmek diğer seyahatlara benzemediği için, temenniğimiz bu özlü rehberin müslümanlara faydalı olması ve bu hac ibadeti islamın şartı olma hasebiyle kavrayıp en güzel şekilde yerine getirebilmesidir. Dinimizin farz mahiyetinde emirlerini bilmek ve öğrenmek üzerimize borçtur, dolasıyla en yüce temenniğimiz bu rehberin diğer hac rehberlerine bir katkı sağlamasıdır.


Copyright © i-guides. All rights reserved.